6.08.2018

İÇME SUYU ÜRETİMİNDE MUCİZE YENİLİKGünlük hayatımızda, bizi ilgilendiren haberleri takip ettiğimiz yazınsal ve görsel mecraların hemen hemen hepsinde içme suyumuzla alakalı haberlere hepimiz rastlamışızdır. Musluktan akan suyun ne denli kireçli oluşu, insan sağlığına zararlı oluşu, bu durumun kanserojen etkiler taşıdığı; daha kırsal bölgelere doğru gidersek musluk suyuna karışan partiküller, “fabrika suyu musluk suyuna karıştı” haberleri... Hepimiz malesef bu haberlere aşinayız. Musluk suyundan ayrı olarak bir de marketten satın aldığımız içme sularının hijyenini ve insan sağlığına etkilerini sorgulayacağımız haberler de görmeye başladık. O zaman biz kime güveneceğiz, hangi belediyeye, hangi fabrikaya güveneceğiz de hayati sıvımız olan suyu çocuklarımıza içireceğiz? Belki de en önemli soru bu?

Insan vücudunun %75 i sudur, bilirsiniz. Su her şeyin başında gelir. Sağlık verir. Cildi parlatır, böbreklere iyi gelir, kan dolaşımını ve ayrıca kanın kalitesini artırır. Şeker hastalarına doğal bir insülin etkisi yapar, kalp krizi riskini düşürür, vücudun dengesini korur. Saymakla bitmeyecek faydası olan bu mucizevi sıvıyı elde ederken kazandığımız şeyin risk değil de fayda olması gerekmez mi?

Sağlına dikkat eden her insanın sağlıklı su elde etmede aklına gelen ilk seçenek kesinlikle filtreleme ve arıtma sistemleri olmaktadır. Sarf edeceğiniz küçük bir enerji ile sağlıklı ve güvenli suyu elde etmenin en kolay yolunu seçmiş olursunuz. Mutfağınıza kuracağınız su filtreleme sistemi her şeyden önce sizin, ailenizin ve çocuklarınızın güvenli ve sağlıklı su tükettiğini garanti etmektedir. Su filtreleme sistemleri içerisinde yüksek kalite ile müşteri memnuniyetini maksimuma taşıma sözü veren en önemli markalardan biri de GROHE’dir. Grohe Blue Home Arıtmalı İçme Suyu ve Soda Yapan Eviye Bataryası alışık olduğumuz klasik bataryaların faydalarını sizin için bir kaç katına çıkarıyor. Bu sistemi edinip kendi evinizde, istediğiniz sertlikte, istediğiniz soda ayarında, saf ve içimi mükemmel suyu kendiniz üretebiliyorsunuz. Su üretici firmaların vicdanına ihtiyacınız olmadan, tükettiğiniz suyun temizliği açısından hiç bir endişe duymadan tamamen kendi üretiminiz olan suyu tüketebilirsiniz. Bu kolaylığı ayağınıza getiren Grohe Blue Home Arıtmalı İçme Suyu ve Soda Yapan Eviye Bataryası üreticilerine teşekkürü bir borç biliyoruz.

Grohe Blue Home Arıtmalı İçme Suyu ve Soda Yapan Eviye Bataryası  Grohe Blue Home Arıtmalı İçme Suyu ve Soda Yapan Eviye Bataryası

Içme suyu üretimine getirdiği mucize yeniliklerle adından söz ettiren bu mükemmel ürün hakkında biraz teknik bilgi vermek de yerinde olacaktır. Bakalım ürünümüzün teknik özellikleri bize ne gibi yenilikler sağlıyor. Öncelikle Grohe Blue Home Arıtmalı İçme Suyu ve Soda Yapan Eviye Bataryası bir çok farklı fonksiyonu olması açısından hemen dikkat çekiyor. Bu fonksiyonlar; arıtma filtre fonksiyonu, su soğutma fonksiyonu ve sertliği ayarlanabilir soda yapma fonksiyonu. Ayrıca çift su çıkış fonksiyonu da kullanıcıya olağanüstü bir performans sunma konusunda iddialı. Bataryanın su çıkış borusunun bölümlendirilmiş olması sayesinde, birbirine temas etmeden, elde ettiğiniz arıtılmış su ve sodaya ya da direkt olarak şebeke suyuna ulaşabiliyorsunuz.

Tasarım açısından söylenecek hiç bir şey yok. Göze hitap etme konusunda gerçek bir başarıya sahip olan Grohe markası, bu üründe de GroheStarLight teknojisini kullanarak ürünün krom kaplamasını göz önüne koyuyor. Ayrıca GroheSilkMove teknolojisi ise ürüne 28 mm seramik kartuş, döner çıkış ucu ve 150° hareket ekseni kazandırıyor. Ürünün spiral bağlantı hortumları mevcut, bu özelliğin kullanıcıya kazandırdığı kullanım kolaylığı ise maksimum seviyede. Grohe Blue Home su soğutma konusunda da mükemmel bir performans sunuyor. Saatte 3 litre soğuk su alabileceğiniz harika bir tasarım ve teknolojiyle donatılmış olması, sıcak yaz günlerinde sizi serinletecek en önemli özelliklerinden sadece biri. GROHE Blue Home C-çıkış uçlu başlangıç kiti çalışma prensibi olarak kolaylık sağlayan mükemmel bir ürün. Filtre ve karbonatlama uygulaması için CO2 şişesinden oluşuyor. Soğutma ünitesi, CO2 şişesi ve ürünün tüm detayları her türlü mutfağa kolaylıkla sığacak ve uyum sağlayabilecek şekilde dizayn edilmiş. Parçaları kolaylıkla takıp çıkarma, değiştirme ve bakım yapma özelliğine sahip. Kullanımın oldukça kolay olmasının yanında, kullanıcıyı kolaylıkla yönlendiren LED butonu mevcuttur. Fonksiyonlarından her hangi birini seçmek için sadece bu LED butondan kontrol etmeniz ve dokunmanız yeterli olacak. Ayrıca LED gösterge herhangi bir durumda sizi uyaracak sisteme sahip. (kartuş değiştirme, vb.)

Ürünün sistemi kullanıma hazır hale getirilerek müşteriye sunulur. Harici herhangi bir boru ve tesisat ihtiyacı olmadığından ürünü kurmanız sadece 30 dk sürecektir. Bu muhteşem ürünün size geldiğinde göreceğiniz paket içeriği ise oldukça şahane. GROHE S-boyut filtre , GROHE Blue karışımlı Carbon filtre ve GROHE Blue Magnezyum filter ile uyumluGROHE Blue S–boyut ultrasafe filtre ve su sertliği ayarlayabileceğiniz esnek filtre başlığının yanında bir de GROHE Blue 435 g CO2 şişesi. Daha ne olsun bize de sadece bu tasarım harikası ürünü satın almak kalıyor.

Su hayat damarlarımızdan biriyken, bize enfes bir içme suyu sunan bu ürünü üreten, tasarlayan, arz eden, bize ulaştıran kişiler tebrik ve takdir edilmez de ne yapılır?